پسته

پسته ایران

پسته درخت کوچکی است که مبدأ آن خاورمیانه و آسیای مرکزی است و در کشورهایی مانند ایران، سوریه، ترکمنستان و غرب افغانستان رشد می‌کند. این درخت میوه ای تولید می‌کند که خوراکی و بسیار لذیذ است. پسته واژه‌ای فارسی است که از طریق زبان لاتین وارد زبان‌های اروپایی شده‌است.

به نظر می‌رسد مصرف پسته می‌تواند، فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را در افرادی که دیابت ندارند، تا حدودی کاهش دهد. با اینکه پسته حاوی مقدار زیادی کالری است، اما مصرف آن در مقدارهای معمولی باعث افزایش وزن یا چاقی نمی‌شود.

ایران و ایالات متحده آمریکا، دو کشور اصلی در زمینهٔ تولید و صادرات پسته در جهان به‌شمار می‌روند. به‌طوری‌که حدود هفتاد تا هشتاد درصد تولید سالانه پسته در اختیار این دو کشور بوده‌است.

میزان تولید پسته در ایران سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن است و تنها ۱۰ درصد از این محصول مصرف داخلی دارد و ۹۰ درصد دیگر صادراتی است. مصرف سالیانهٔ پسته برای هر خانوادهٔ ایرانی حدود ۲ کیلوگرم است. تولید و صادرات پسته ایرانی، سالانه در حدود ۱٫۴ تا ۱٫۷ میلیارد دلار برای ایران، درآمدزایی می‌کند.شهرستان دامغان،شهرستان رفسنجان، زرند شهر کشکوییه، شهرستان سیرجان، شهرستان انار و نی ریز مراکز اصلی تولید پسته در ایران به‌شمار می‌آیند و ۸۰ درصد پسته تولیدشده در ایران، از این مناطق به‌دست می‌آید.

با این‌که پستهٔ ایران و آمریکا از یک نژاد هستند اما پستهٔ ایرانی طعم بهتری دارد. چیزی که بسیاری از توزیع کنندگان عمدهٔ اروپایی هم آن را تأیید می‌کنند. (بذر و نهال اولین پسته‌های کاشته شده در آمریکا از انواع پسته‌های ایرانی بوده‌است که به خاطر تغییر خاک و آب و هوا طعم آن تغییر کرده‌است) مثلاً پسته ترکیه از نژاد دیگری است.

انواع پسته

به‌طور کلی انواع پسته به دو گروه گرد و دراز تقسیم‌بندی شده‌اند؛ که به نام‌های کله قوچی، فندقی و اکبری … ولی به‌طور سنتی در ایران حدود ۹۰ گونه از پسته شناخته شده‌است؛ که تعدادی از آن‌ها به صورت گسترده و تجاری و برخی به صورت پراکنده و محدود کشت می‌شوند.

مهمترین ارقام تجار پسته ایران عبارتند از :پسته اکبری، پسته کله قوچی، پسته احمدآقایی، پسته فندقی یا اوحدی.

در قیمت گذاری پسته عوامل مختلفی دخیل هستند. یکی از این عوامل میزان ریز یا درشت بودن پسته یا اصطلاحاً اونس پسته است. هر چه پسته درشت تر باشد یا انس آن پایین‌تر باشد قیمتش نیز بالاتر می‌رود. نوع پسته بعنوان یک برند نیز بر قیمت گذاری پسته مؤثر است. بطور کلی ارقام اکبری دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر ارقام پسته هستند. از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت پسته می‌توان به ظاهر پسته اشاره کرد. عموماً پسته‌هایی که دارای پوست استخوانی روشن و تمیز و بدون لکه هستند و شکستگی کمتری دارند در بازار با قیمت بالاتری معامله می‌شوند. خندان بودن پسته نیز یکی از عوامل مهم تعیین قیمت پسته است. به همین دلیل برخی افراد سودجو با اقداماتی پسته را بصورت مصنوعی خندان می‌کنند که به آن آب خندان می‌گویند تا بتوانند آن را با قیمت بالاتری بفروش رسانند. کهنه یا تازه بودن پسته و میزان پوچی آن نیز بر قیمت پسته تأثیرگذار است.

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
زعفران ایران و خواص آن

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست